Co to jest Cookpad?

Logo

Cookpad to platforma, która umożliwia przechowywanie przepisów. Jej celem jest stworzenia miejsca w sieci przyjaznego użytkownikom, gdzie każdy może zamieścić swój przepis i stworzyć własną książkę kucharską.

Stronę możecie znaleźć tutaj: cookpad.com/pl

W moim odczuciu Cookpad jest świetną alternatywą dla wielu grup kulinarnych w sieci, gdzie często widzę pyszne, domowe przepisy, które jednak szybko giną w natłoku innych postów. 

Jeśli nie macie swojej własnej strony z przepisami/bloga kulinarnego, ciężko jest umieścić przepis, którym możecie w łatwy sposób podzielić się z innymi. Myślę, że Cookpad okaże się w tym przypadku bardzo pomocny.

Obsługa jest prosta i przejrzysta. Po zalogowaniu możecie dodać jedno zdjęcie główne potrawy, składniki oraz w kilku krokach opisać sposób przygotowania. Jeśli chcecie, możecie dodać również zdjęcia obrazujące kolejne kroki, co ułatwi innym użytkownikom powtórzenie procesu w domu 🙂

Cookpad utwórz przepis

Co ważne, po opublikowaniu przepisu, w każdej chwili możecie go edytować lub usunąć. Ma to być miejsce dla Was, dla domowych kucharzy, którzy chcą mieć bezpieczną stronę do przechowywania swoich ulubionych przepisów.

Cookpad ma być z założenia przydatny i konkretny. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne w opisie, możesz rozpocząć dyskusję z autorem przepisu. Jeśli przygotowałeś potrawę z danego przepisu, możesz przesłać jej zdjęcie, które zostanie zamieszczone pod przepisem jako „foto komentarz” i dać znać autorowi oraz innym, że danie Ci się spodobało i jest warte powtórzenia. Możesz więc zainspirować innych!

Mam nadzieję, że będzie to miejsce przyjazne i pomocne i wkrótce stworzymy społeczność entuzjastów domowego gotowania.

Serdecznie zapraszam więc do dodawania przepisów, obserwowania i tworzenia swoich własnych książek kucharskich na Cookpad!

Mam nadzieję, że do zobaczenia 😊

Znajdziecie mnie tutaj: Adriana Kalinowska Cookpad

Jeśli chcecie obserwować stronę na Facebooku zapraszam tutaj: Cookpad

Cookpad publikuj

Dodaj komentarz